توضیحات سفر به استانبول

استانبول شهری شگفت انگیز است که آمیزه ای از فرهنگ آسیایی و اروپایی را به صورت ویژه ای به نمایش میگذارد که به سختی میتوان در جای دیگری نمونه آن را یافت.از بازدید از مسجد آبی و ایاصوفیه و شنیدن صدای اذان در کوچه پس کوچه های استانبول گرفته تا خرید در بازار سنتی این شهر یا مراکز تجاری فوق مدرن آن و لذت نوشیدن قهوه یا چای استانبولی در کنار شیرینی های جذاب ترکیه در کافه های بی نظیر بهترین، استانبول بهترین روزهای سفر را به گردشگران سراسر جهان ارائه میدهد.

در مورد مقصد

استانبول یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری و همچنین یکی از دسترس ترین آنها برای مسافران ایرانیست که همزمان با لمس تفاوت های زندگی اروپایی، میتوانند شباهت های دل انگیز فرهنگ ترکیه و ایران را در کنار هم احساس کنند.استانبول از دو قسمت اروپایی و آسیایی  تشکیل شده است.هرچند قدم زدن در محله های منحصر به فرد سنتی یا مدرن استانبول بسیار لذت بخش است اما برای آن دسته از مسافران که به دلیل محدودیت های زمانی یا جسمی نیاز به رفت و آمد با وسایل نقلیه دارند نیز کارآمدترین و متنوع ترین وسایل نقلیه در نظر گرفته شده اند که با هزینه های بسیار کمتر از تاکسی های عبوری در دسترس گردشگران هستند مثل مترو،اتوبوس،تراموا و همچنین حمل و نقل عمومی دریایی.

منطقه سلطان احمد، توریستی ترین منطقه استانبول است که دارای هتل های بسیار و مقاصد گردشگری مشهور است و در مرکز شهر واقع شده است.این منطقه بسیار مورد استقبال گردشگران واقع میشود و ساعات زیادی از گشت های گردشگری مسافران در این منطقه مثل خیابان استقلال و میدان تقسیم انجام میشود. همچنین نه جزیره دیدنی در دریای مرمره وجود دارند که بزرگترین آن ها بویوک آدا،با فاصله حدود دو ساعته از استانبول، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول است

 بهترین زمان سفر

هدف شما از سفر بهترین فصل سفر به استانبول را برای شما مشخص میکند.برای گردشگرانی که میخواهند از هوای افتابی و سواحل آرام استانبول استفاده کنند بهار و تابستان بهترین فصل  های سفر به این شهر است اما در مقابل برای کسانی که میخواهند کمترین هزینه را در سفر متقبل شوند و آب و هوای سرد و بارانی مانع سفر آن ها نیست و یا هدف سفر آنها بازدید از جاذبه های فرهنگی و خرید در مراکز خرید استانبول است بهترین زمان سفر پاییز یا زمستان است.

حمل و نقل عمومی استانبول

 

حمل و نقل عمومی در استانبول بسیار پیشرفته و کارآمد در اختیار افراد قرار گرفته است و شامل اتوبوس، مترو، قطار، کشتی ها و ترموای برقی و همچنین تاکسی هاست.برای رفت و آمد به صرفه تر در استانبول بهترین راه دریافت استانبول کارت است که تقریبا برای همه وسایل نقلیه قابل استفاده است.

 

اقامت در استانبول

با اینکه هتل ها و مسافرخانه های بسیاری در استانبول وجود دارند اما در فصل اوج سفر گردشگران، پیدا کردن محل اقامت به آسانی امکان پذیر نیست. بهتر است که مسافران با توجه به بودجه سفر و همچنین هدف از سفر و با در نظر گرفتن منطقه موردنظر برای اقامت، هتل خود را انتخاب کنند. انواع مختلف مراکز اقامتی در استانبول همه سلیقه ها و بودجه ها را شانل میشود. قابل ذکر است زمان مشخص کردن نوع هتل، باید به این نکته توجه کرد که هتل های 3 ستاره استانبول مشابه مسافرخانه های ایران است و ممکن است با انتظار شما مغایرت داشته باشد پس حتما در هنگام انتخاب هتل به مشخصات و عکس های هتل ها دقت کنید و همچنین در سفرهای گردشگری که با هدف بازدید از مناطق توریستی و فرهنگی انجام میشود، توجه به انتخاب منطقه و محله بسیار مهم است و از اتلاف وقت  جلوگیری میکند.بهترین محله ها برای این نوع سفر محله سلطان احمد،لاللی، اکسرای و سیرکچی در منطقه فاتیح هستند.

جاذبه های گردشگری مهم استانبول

ایاصوفیه

مشهورترین جاذبه گردشگری استانبول، ایاصوفیه است که با توجه به ارتفاع 56 متری آن،از کیلومترها دورتر در شهر قبل مشاهده است.کلیسای ایاصوفیه در سال 537 میلادی به اتمام رسید و یکی از بزرگترین ساختمان های دوران خود بود.امروزه ایاصوفیه یکی از موزه های بزرگ ترکیه است. 

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی، بزرگ ترین و نخستین کاخ عثمانی استانبول است که در قرن پانزدهم میلادی ساخته شد. این کاخ در موقعیتی استراتژیک و به گونه ای ساخته شده که از شمال با گلدن هورن، از جنوب با دریای مرمره و از شمال شرق با پل بسفر احاطه شده است.

مسجد سلطان احمد

از باشکوه ترین و خوش عکس ترین بناهای ترکیه، مسجد آبی است. این مسجد که به دستور سلطان احمد اول ساخته شده، به نام سلطان احمد شناخته می شود؛ اما به سبب کاشی های آبی و جذاب درون ساختمانش، به عنوان مسجد آبی شهرت یافته است.

بازار بزرگ استانبول

قطعا یکی از اولین انتخاب ها برای گشت و گذار در بازارهای سنتی شهر استانبول، همین بازار بزرگ است. بازاری که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای سرپوشیده دنیاست و سالانه حدود ۲۵۰ هزار گردشگر را به خود فرا می خواند