توضیحات کشور اکوادور

اکوادور

کشور اکوادور از سه منطقه جغرافیایی عمده به همراه یک ناحیه جزیره ای در اقیانوس آرام تشکیل شده است. اولین منطقه یک نوار ساحلی است که در قسمت های غربی کشور دیده می‎شود و شامل خط ساحلی اقیانوس آرام است. مورد بعدی یک نوار مرتفع است که از بخش شمالی به سمت جنوب کشیده شده است و در زمین های کوهستانی آن کوه های آند قرار گرفته است و بخش سوم شامل جنگل های آمازون است که در قسمت های شرقی قرار دارد و حدود نیمی از مساحت کشور اکوادور را شامل شده است. کشور اکوادور در میان کشورهای کلمبیا از شمال و پرو ازشرق و جنوب و اقیانوس آرام در غرب قرار گرفته است. همچنین مجمع الجزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام، با فاصله 1000 کیلومتری از سرزمین اصلی، قسمتی از خاک اکوادور به شمار میرود. پایتخت این کشور، شهر کیتوو بزرگترین شهر آن گوایاکیول است. واحد پول این کشور دلار امریکا است.

 

جمعیت کشور اکوادور بیشتر از 16 میلیون نفر است و کشور جوانی به حساب می آید. میانگین سنی افراد در این کشور 27 سال است. بیش از دو سوم جمعیت این کشور در شهر های بزرگ این کشور مثل کیتو، گوایاکیول و کوئنسا زندگی می کنند. این شهر ها برای مهاجرینی که به این کشور سفر میکنند نیز مقاصد دلخواهی به نظر می رسند. از نظر فرهنگی و نژادی این کشور بسیار گسترده است. اکثریت مردم اکوادور متیسو ( ترکیبی از نژاد اسپانیایی و سرخپوست ) هستند.

 

اسپانیایی زبان رسمی و رایج ترین زبان مردم کشور اکوادور است. اما با این وجود به علت زیاد بودن تعداد افراد بومی آمریکایی در این کشور،  زبان دومی به نام کیچوانیز رایج است. خارج از محیط تجاری و اداری،  مردم خیلی به زبان انگلیسی تسلط ندارند بنابراین قبل از مهاجرت به این  کشور بهتر است زبان اسپانیایی را بیاموزید. اکوادور ترکیبی از فرهنگ  های مختلف   است! تنوع نژادی بالای این کشور اثراتی را بر فرهنگ  آن   گذاشته است. ترکیب سنت های سرخپوستی با ویژگی های زندگی  اروپایی و مهاجرت افریقایی ها به اکوادور باعث شده است  فرهنگ این  کشور بی نظیر و منحصر به فرد باشد.